VYSAZENÍ NOVÉHO STROMU

24. 04. 2023 v 8:04 hodin
VYSAZENÍ NOVÉHO STROMU (QUERCUS RUBRA) DUB ČERVENÝ
Dne 21.4.2023 byl v zahradě seniorů zasazen nový strom (QUERCUS RUBRA), neboli dub červený. Moc se těšíme až nám vyroste a bude tu majestátně dělat příjemný stín.

Dub červený - rychle rostoucí, až 20-25 m vysoký strom, se zářivě oranžovo-červenými podzimními listy. Listy jsou na větvích střídavě uspořádány, jsou lesklé a tmavě zelené. Koruna je velmi elegantní a volně zaoblená. V průběhu května se tvoří zlatožluté jehnědy, které na délku mají 5 - 8 cm. Následují válcovité plody - žaludy. Velmi zajímavá je i kůra stromu, obzvláště u starších stromů, je tmavě šedá a vrásčitá. Není náročný na půdní typ, preferuje spíše mírně kyselé půdy. Kořeny rostou silně, nutné zohlednit při výsadbě.

Pěstování: Není náročný na půdní podmínky, ale na rozdíl od ostatních je více citlivý na vápno v půdě, dopřejte mu proto neutrální či mírně kyselou zem. Nesnáší mokro, ale vlhko mu dělá dobře, i když je velmi odolný suchu, jakmile zakoření. Nově vysazené stromy je nutné na 2-3 roky vyvázat k opoře. Snáší městské znečištění. Plně mrazuvzdorný do cca -40°C.

top